Õppeaasta hakkab läbi saama ja seoses sellega tuleb EPSÜle valida uus särasilmne-kergejalgne juhatus.

Miks peaksid sina EPSÜ juhatusse tulema?

  • See on suurepärane võimalus end arendada ning avastada, et juhtimine võib väga põnev olla.
  • Sa saad päriselt ka Eesti psühholoogiamaastikut muuta – saad algatada projekte ja tõstatada uusi teemasid.
  • Saad uurida ja esile tõsta just neid valdkondi psühholoogiast, mis sind huvitavad ja leida uusi kontakte.
  • “MTÜ juhatuse liige” kõlab CVs päris hästi ja näitab tulevasele tööandjale, et oled aktiivne ja ettevõtlik noor inimene.
  • Leiad EPSÜst ja teistest organisatsioonidest, millega kokku puutud, uusi tuttavaid ja sõpru kogu eluks.

Kui need punktid tunduvad põnevad, aga ikka on selline tunne, et ei tea, kas just mina ikka juhatuses hakkama saan, siis usu meid – raketiteaduse või tuumafüüsikaga tegu ei ole, kõik uued teadmised jäävad ruttu külge ja vigu on ka okei teha. Lisaks on eelmine juhatus alati küsimuste ja murede puhul olemas ja teeb sulle kõik tähtsamad asjad enne ametisse astumist selgeks! Ja tea ka seda, et EPSÜ juhatus on üks tiim – sinu roll juhatuses ei tähenda, et teed kõik selle valdkonna asjad üksi ära – mõtleme koos ja teeme koos!

Kandideerimiseks

Saada meile E-mailile epsy.org@gmail.com avaldus eelistatud ametikohale kandideerimiseks ja motivatsioonikiri, milles kirjeldad oma eelnevaid kogemusi relevantsetel teemadel ning räägid, miks just sina sobiksid antud rolli.

Kandideerimise tähtaeg on 21. juuni

Uus juhatus hääletatakse ametisse üheks aastaks Suurel Kärajal ehk EPSÜ üldkoosolekul, mis toimub juuni alguses, ning hakkab tegutsema uuest õppeaastast.

Kui sul on küsimusi ametikohtade kohustuste või millegi muu kohta, siis kirjuta Facebookis EPSÜ sõnumitesse või otse juhatuse liikmete (kelle nimed leiad vajadusel kontakti alt).

Otsime juhatusse 5 liiget:

1. Pea

EPSÜ Pea torgib teisi juhatuse liikmeid, et nad õigel ajal tegutsema hakkaks. Seda võib vahel lugeda ka korralduste andmiseks, kuid Pea ei ole kindlasti mitte diktaator, vaid see isik, kes vaatab suuremat pilti ning hoiab silma peal ajakaval. Lisaks esindab Pea EPSÜt koostöövõrgustike konverentsidel ja muul sellisel, kuid see ei tähenda, et kokkuleppel ei võiks seda mõnikord teha mõni teine juhatuse liige.

2. Rahapea

Rahapea hoiab silma peal EPSÜ rahaasjadel. See tähendab näiteks liikmemaksude ja piletirahade kogumist ja erinevate maksete sooritamist. Lisaks koostab Rahapea EPSÜ kulude ja tulude dokumendi ehk majandusaasta aruande. Rahapea amet võib kõlada hirmutavalt, kuid tegelikult ei erine see palju igapäevaelus enda rahaga toimetamisest ja kõik vajalikud teadmised saab eelmiselt Rahapealt.

3. Europea

Europea esindab EPSÜt väljaspool Eestit – seda näiteks EFPSA kongressil ja NPS (Nordic Psychology Students) konverentsil. Tihti on ta ka EPSÜ esindajaliige ehk Member Representative EPSÜ katusorganisatisoonis EFPSAs (European Federation of Psychology Students’ Associations). 

4. Sulepea

Sulepea on justkui EPSÜ turundaja, kelle kohustusteks on sotsiaalmeedia ja kodulehe haldamine ning plakatite tegemine erinevateks üritusteks. Eelnev kogemus WordPressiga ei ole vajalik, aga oluline on õigekirjaoskus ja sorav jutt. Lisaks paneb Sulepea koosolekutel kirja kõik olulise.

5. Teopea

Teopea on EPSÜs põhiline ürituste korraldaja, kuid loomulikult ei tee

ta seda üksi – üritustega aitab kaasa kogu juhatus ning hea on kaasata ka teisi EPSÜ liikmeid. Kõige olulisem üritus, mille EPSÜ-poolne vastutaja on Teopea, on Psühholoogia Suvekool.