EPSÜ juhatus 2017/18

EPSÜ 2017/18 juhatus on valitud! Uus Teopea on Heli Aomets, Sulepea Lilian Rebane, Rahapea Arno Värv ja Europea Mary-Ann Kubre. Palju õnne ja jaksu uuele juhatusele! Nende tööd jääb toetama revisjonikomisjon koos Annika Tamme, Ethel Rosenfeldti ja Kadri Raagiga ning Eesti MR Martin Kolditsaga.

Muljeid Kevadkoolist!

7.-8. juunil kogunesid psühholoogiatudengid Oxforelli puhkekeskuses, kus toimus iga-aastane EPSÜ suursündmus Kevadkool, mille teemaks oli seekord “AJU”. Sellel teemal olid kutsutud rääkima neurokirurg Toomas Asser, kes arutles aju süvastimulatsiooni üle, neuroteadlane Ilja Kuzovkin, kes tutvustas arvutusliku neuroteaduse telgitaguseid ning kunstiterapeut Eha Rüütel, kes rääkis loovteraapiast ja seejuures sai panna ka oma loovuse proovile. Lisaks Read more…

Kutse EPSÜ Kevadkooli!

Meil on suur rõõm teatada, et registreerimine EPSÜ aasta suursündmusele Kevadkooli on avatud! Sel aastal koguneme teadmisi ammutama, muljetama ja saunatama 7.-8. juunil Oxforelli Puhkekeskusesse. Kuna EBC (European Brain Council) on 2014 aasta nimetanud Euroopa Aju Aastaks, on teemaks loomulikult AJU! See aasta läheneme ajule teisiti! Ajule lähenemise erinevatest viisidest Read more…

Hei-hei, Kevadkool taas selja taga!

Psühholoogiaüliõpilased  kogunesid 15.-16.juunil Soo puhkemajas Tartumaal, et tunda Kevadkooli mõnusid ja end kurssi viia Eestis toimuma psühholoogia erinevate võimalustega. Aitäh kõigile, kes panustasid Kevadkooli toimumisse. Tore oli Tallinna ja Tartu psühholooge koos näha! Aitäh Jaan Arule, kes rääkis suurest ja keerulisest teadvuse probleemist! Aitäh, Liina Vahterile, kes tegi ülevaate neuropsühholoogiast! Read more…

Kevadkooli meeldetuletus ajakavaga!

Tuletame veel meelde, et juba sel nädalavahetusel (15.-16. juuni) leiab aset EPSÜ Kevadkool 2013, teemaks “Eesti psühholoogia”! Toimumiskohaks on Tartumaal asuv Soo puhkemaja (http://www.soopuhkemaja.ee/). Pileti sees on esinemised, toitlustus, telkla, saun jm. Hinna paindlikkuse kaalutlustel on põhipileti sees põrandaruum ööbimiseks siseruumides (tudengite poolt tihti eelistatud magamiskoti variandi jaoks), kuid isikliku Read more…

Kevadkool tuleb taas!

15.- 16. juunil kogunevad psühholoogiatudengid taaskord üle Eesti kokku, et psühholoogiast mõelda-rääkida, lõimuda, hängida, puhata ja mängida. Koguneme Soo puhkemajas Tartumaal (mõni kilomeeter Tartust (http://www.soopuhkemaja.ee/). Kevadkooli teemaks on “Eesti Psühholoogia”. Teema on jätkuks ja lõpetuseks EPSÜ sünnipäeva aastale. Proovime saada üldpildi teadlaste ja praktikute tegemistest, põhilistest suundadest- arengutest ja tulevikuplaanidest. Read more…

Tere EPSÜkad!

Kevadkool ammu möödas, seega tuleks teiega jagada pilte! Kevadkooli pilte näeb  SIIT Teadmiseks, Suurel Kärajal valiti loomulikult ka uus EPSÜ juhatus. Uue Kuuspea liikmed on: Pea – Andres Vegel Abipea – Kätlin Kallas Teopea – Marianne Saard Sulepea – Halliki Aasmäe Nõupea – Katrin Linask Rahapea – Hardi Sigus Europea Read more…

Kevadkooli meeldetuletus ajakavaga!

Tuletame veel meelde, et juba sel nädalavahetusel (9.-10. juuni) leiab aset EPSÜ Kevadkool 2012, teemaks “Teaduslik teadmine”! Toimumiskohaks on Tartumaal asuv Soo puhkemaja (http://www.soopuhkemaja.ee/). Kuigi eelnevatelgi aastatel on Kevadkoolist käinud läbi teadusega seotud ideed, on sel korral plaanis kiigata sügavamale enese ja oma distsipliini oletatavate alusjuurte sisse ning tegeleda muuhulgas Read more…

Kevad Kooli!

Kevadkool tuleb taas! 9.-10. juunil kogunevad psühholoogiatudengid taaskord üle Eesti kokku, et psühholoogiast mõelda-rääkida, lõimuda, hängida, puhata ja mängida. Sel aastal koguneme Soo puhkemajas Tartumaal (mõni kilomeeter Tartust). 🙂 Kevadkooli teemaks on “Teaduslik Teadmine“. Varasemalt on Kevadkoolis teaduse ja pseudoteaduse piire avastatud, sel korral tahame aga mõtlikult teaduse enda sisse Read more…

EPSÜ Kevadkool toimub 9-10. juunil.

Teemaks osutus valituks enamuse poolehoiu võitnud „Teaduslik teadmine“. Mida kujutab endast teaduslik teadmine? Kuidas on see inimkonna arengut aidanud ja mis on selle potentsiaal tegelikult? Kas ja miks kaldutakse teadustöös “õigelt teelt” kõrvale? Millised on olnud teadusliku psühholoogia saavutused viimastel sajanditel ja milline võiks välja näha psühholoogiametoodika tulevikus? Nende ja Read more…